Ostrovské gulášobraní

V Ostrově u Macochy měli o uplynulém víkendu sraz všichni gurmáni a milovníci pálenky. Místní i přespolní týmy tam totiž soutěžily o hlas návštěvníků při akci Ostrovské gulášobraní s koštem slivovice a soutěží o nejlepší buchtu. Děkujeme paní Fíbkové a panu Kuchařovi za dnešní příspěvek.

Vůně gulášů se linula v sobotu 10. září v prostorách kolem kulturního domu v Ostrově u Macochy. Od rána členové devíti týmů vařili dle svých nejlepších receptů guláše z hovězího, vepřového a kančího masa. V 15 hodin bylo vše hotovo a mohla začít ochutnávka. Klání bylo velmi vyrovnané. Pro početné návštěvníky, kteří byli současně i porotci, bylo těžké vybrat vítěze. Nakonec se na prvním místě umístil tým Plavců z Horní Lhoty.

Neméně zajímavá byla i doprovodná ochutnávka vzorků slivovice, pocházejících převážně od místních pěstitelů.

Všichni zúčastnění soutěžící, diváci i porotci si sobotní den užili, pobavili se a měli čas se na chvíli zastavit při dobrém jídle a pití.

Blanenský deník 12.9.2022                                                 Text: Oldřiška Fíbková (kulturní komise)

Ostrovské gulášobraní (Ostrovský zpravodaj – září 2022)

V sobotu 10. září jsme měli možnost prožít zase jeden den v dobré zábavě. Pod záštitou kulturní komise a obecního úřadu se konalo v areálu u kulturního domu gulášobraní, to znamená soutěžní vaření gulášů s ochutnávkou a hodnocením veřejností.

Tentokrát vařilo 9 týmů ze surovin, které si samy zvolily. Vařilo se z hovězího, vepřového a kančího masa a myslím, že mohu říci, že všechny guláše opravdu chutnaly. Za vítěze označili testující tým „Plavci“ z Horní Lhoty.

Svého vítěze měla i doprovodná soutěž o nejlepší slivovici, kterou dávali „koštovat“ zahrádkáři. Bohužel, další soutěž, cílená na hospodyňky – o nejlepší buchtu, měla jen dvě hrdinky – účastnice, které přinesly svoje sladké výtvory. Snad si příště zamlsáme více.

Všichni soutěžící si odnesli nějakou cenu, ale myslím si, že hlavně vyhrála dobrá nálada, která byla podpořena příjemnou hudební produkcí Malachových a také občerstvením, které zabezpečili naši hasiči. I počasí této akci přálo, pár přeháněk se dalo snést. Už se můžeme těšit na příště.

Text: Mgr. Jarmila Krbečková (kulturní komise)

Na této akci se někteří členové našeho sboru postarali v průběhu celé akce o občerstvení.